date امروز : چهارشنبه ۰۴ اردیبهشت ۱۳۹۸ مصادف با 2019-Apr-24 میلادی

منتشر شده در تاریخ ۲۹ آبان ۱۳۹۷

سرپرست کمیته علمی همایش مطرح کرد

تأکید همایش بین‌المللی علوم و تکنولوژی پلیمری بر پلیمرهای سبز

سرپرست کمیته علمی سیزدهمین همایش بین‌المللی علوم و تکنولوژی پلیمری، محوریت این همایش را تأکید بر پلیمرهای سبز، زیست‌سازگار و زیست‌تخریب‌پذیر اعلام کرد و گفت: ۵۳۶ مقاله که طی امروز و فردا بررسی می‌شوند، بر پایه پلیمرهای زیست‌تخریب‌پذیر هستند. علی‌اصغر کتباب امروز در حاشیه این…

سرپرست کمیته علمی سیزدهمین همایش بین‌المللی علوم و تکنولوژی پلیمری، محوریت این همایش را تأکید بر پلیمرهای سبز، زیست‌سازگار و زیست‌تخریب‌پذیر اعلام کرد و گفت: ۵۳۶ مقاله که طی امروز و فردا بررسی می‌شوند، بر پایه پلیمرهای زیست‌تخریب‌پذیر هستند.

علی‌اصغر کتباب امروز در حاشیه این همایش بین‌المللی در گفت‌وگو با ایسنا با اشاره به اینکه کنفرانس بین‌المللی علوم و تکنولوژی پلیمری هر دو سال یک‌بار با همکاری دانشکده مهندسی پلیمر دانشگاه صنعتی امیرکبیر، پژوهشکده پلیمر ایران و انجمن پلیمر ایران برگزار می‌شود، تشریح کرد: در این کنفرانس از تعدادی دانشمندان خارجی دعوت می‌شود در کنار دانشمندان ایرانی، یافته‌های پژوهشی خود را در حوزه علوم، تکنولوژی و مهندسی پلیمر به بحث گذاشته و در جریان پیشرفت‌های تحقیقاتی و علمی پلیمر قرار گیرند.

وی افزود: در این کنفرانس تمام دانشجویان، اساتید و محققان در حوزه پلیمر مقالات خود را در قالب سخنرانی یا به صورت پوستر ارائه می‌دهند.

سرپرست کمیته علمی سیزدهمین همایش بین‌المللی علوم و تکنولوژی پلیمری این همایش را یک گردهمایی بزرگ در حوزه پلیمر توصیف کرد و یادآور شد: در کنفرانس امسال بیشتر بر پلیمرهای سبز، پلیمرهای زیست‌سازگار و زیست‌تخریب‌پذیر تأکید شده است.

کتباب، علت این تأکید را تلاش برای رساندن پیام به گوش مسئولین، مردم و محققان دانست و ادامه داد: قصد ما گوشزد صدماتی‌ است که پلیمرهای پایه نفتی و پایه فسیلی به محیط‌زیست وارد می‌کنند.

وی هدف دیگر تأکید بر پلیمرهای سبز در این کنفرانس را تشویق محققان به انجام تحقیقات حول محور پلیمرهای زیست‌سازگار عنوان کرد و گفت: تفاوت این کنفرانس نسبت به کنفرانس سال گذشته نیز این است که تمام سخنرانی‌ها و مقالات بر پلیمرهای زیست‌سازگار و زیست‌تخریب پذیر متمرکز شده‌اند.

سرپرست کمیته علمی سیزدهمین همایش بین‌المللی علوم و تکنولوژی پلیمری خاطرنشان کرد: تمام ۵۳۶ مقاله که طی امروز و فردا بررسی می‌شوند، بر پایه پلیمرهای زیست‌تخریب پذیر هستند.

مطالب مرتبط

دومین همایش بین المللی دانشگاه سبز برگزار می…

[ad_1] به گزارش خبرگزاری مهر، با توجه به روند روز افزون مخاطرات زیست محیطی و…


منتشر شده در ۲۲ فروردین ۱۳۹۸ 0 دیدگاه

دوازدهمین همایش دانشجویی تازه‌های علوم بهداشتی کشور ۱۱…

[ad_1] ‌دوازدهمین همایش دانشجویی تازه‌های علوم بهداشتی کشور، با شعار «دانشجوی خلاق، کلید توسعه سلامت»،…


منتشر شده در ۰۱ اردیبهشت ۱۳۹۸ 0 دیدگاه

سخنرانی رئیس دانشگاه تهران در همایش «دانشگاه‌ها و…

[ad_1] به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از دانشگاه تهران، محمود نیلی احمدآبادی رئیس دانشگاه…


منتشر شده در ۱۹ فروردین ۱۳۹۸ 0 دیدگاه

همایش ملی آموزش عالی برگزار می شود –…

[ad_1] به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از مؤسسه پژوهش و برنامه‌ریزی آموزش عالی، چهارمین…


منتشر شده در ۱۸ فروردین ۱۳۹۸ 0 دیدگاه

همایش «من هم یک سپاهی‌ام» در دانشگاه آزاد…

[ad_1] به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از دانشگاه آزاد اسلامی، در واکنش به اقدام…


منتشر شده در ۲۴ فروردین ۱۳۹۸ 0 دیدگاه

دیدگاه بگذارید

avatar
  اشتراک  
اطلاع از

اخبار پربازدید

اخبار برگزیده
جدیدترین خبرها

طراحی شده توسط تیم برنامه نویسی پرو پی اچ پی - 30 آبان 1397