date امروز : شنبه ۳۱ فروردین ۱۳۹۸ مصادف با 2019-Apr-20 میلادی

منتشر شده در تاریخ ۲۶ فروردین ۱۳۹۸

مخالفت با سپاه پاسداران، مخالفت با ملت ایران است – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان

[ad_1] به گزارش خبرگزاری مهر، علی اکبر ولایتی در همایش بزرگ «من هم یک سپاهی‌ام» که در واکنش به اقدام خصمانه آمریکا علیه سپاه پاسداران انقلاب اسلامی صبح امروز در دانشگاه آزاد اسلامی برگزار شد، گفت: چند روز پیش در بیانیه‌ای عرض کردم که به…به گزارش خبرگزاری مهر، علی اکبر ولایتی در همایش بزرگ «من هم یک سپاهی‌ام» که در واکنش به اقدام خصمانه آمریکا علیه سپاه پاسداران انقلاب اسلامی صبح امروز در دانشگاه آزاد اسلامی برگزار شد، گفت: چند روز پیش در بیانیه‌ای عرض کردم که به عنوان یک عضو کوچک بسیج اساتید، یک سپاهی هستم، بنابراین اگر آمریکایی‌ها می‌خواهند بگویند سپاه تروریست است ما به عنوان سپاهی می‌گوئیم که شما مبدا تروریست هستید و این پاسخی است که آمریکایی‌ها در این مدت از مردم ایران با هر تفکری شنیدند که همگی سپاهی هستند.

وی خاطرنشان کرد: اگر قرار بود طرحی داشته باشیم که نشان دهیم سپاه عصاره فضائل ملت است، جز این عمل نمی‌شد و چنین نتیجه‌ای به دست نمی‌آمد. آمریکایی‌ها با این اقدام خود، کار ما را آسان کردند تا نشان دهیم سپاه عصاره فضیلت‌های ملت است. براساس قانون اساسی، سپاه پاسداران مدافع انقلاب است و برای دفاع از انقلاب اسلامی به وجود آمده و یکی از رموز موفقیت انقلاب، وجود این رکن رکین در جمهوری اسلامی ایران است.

رئیس هیئت مؤسس و امنا دانشگاه آزاد اسلامی با اشاره به دلایل آمریکا برای تحریم سپاه پاسداران، تصریح کرد: بنای آمریکا به طور خاص و غربی‌ها به طور عام این است که کشورهای اسلامی را یا تضعیف و یا تجزیه کنند.

ولایتی با اشاره به برنامه‌های آمریکا و دولت‌های غربی برای سوریه، گفت: برنامه‌ای که در افغانستان و لیبی پیاده شد، قرار بود در سوریه نیز اجرا شود، اما چه عاملی جز اینکه جمهوری اسلامی ایران به دعوت رسمی دولت سوریه در آن کشور حضور یافت، باعث شد که موفق نشوند؟ سپاه پاسداران، تبلور حضور ایران در سوریه بود و طی چهار سال تنها ایران در کنار سوریه قرار داشت و پس از آن، زمانی که کشورهای دیگر دیدند که حکومت سوریه پابرجاست، به کمک این کشور آمدند و در دیگر کشورها مانند عراق، لبنان و … هم با ایستادگی ملت مظلوم منطقه و پشتیبانی جمهوری اسلامی ایران شکست خوردند و حتی رئیس‌جمهور هرزه‌گوی آمریکا اعلام کرد که هفت تریلیون دلار در منطقه هزینه کردند، اما چیزی به دست نیاوردند.

وی ادامه داد: با توجه به موفقیت‌های سپاه در منطقه، آمریکایی‌ها به جایی رسیدند که باطن خود را بروز دهند و بگویند که سپاه پاسداران تحریم می‌شود به این دلیل که تروریست است. این موضوع عادت شناخته‌شده و سلاح مصرف‌شده و تاریخ گذشته غرب است که هرکس که با آنها مخالف باشد، تروریست خوانده می‌شود و هر کشوری که به حرف آنها گوش ندهد، آن را مخالف حقوق بشر معرفی می‌کنند.

رئیس هیئت مؤسس و هیئت امنا دانشگاه آزاد اسلامی افزود: ایران یک ابرقدرت بالقوه است و نماد آن نیز سپاه پاسداران انقلاب اسلامی است. آحاد مردم ایران هرکدام یک سپاهی بالقوه هستند و روز حادثه سلاح به دست می‌گیرند و بنابراین مخالفت با سپاه پاسداران، مخالفت با ملت ایران است.

ولایتی تاکید کرد: برخی از رسانه‌های خارجی که طرفدار غرب هستند، رئیس‌جمهور بی‌عقل آمریکا را شماتت می‌کردند که چرا علیه سپاه دست به چنین اقدامی زده و باعث شده از اصولگرایان و اصلاح‌طلبان گرفته تا عام و خاص ایران دوشادوش هم از سپاه حمایت کنند و روزنامه‌های داخلی با گرایش‌های مختلف در صف حمایت از سپاه قرار گرفتند. این اقدام آمریکا به نفع سپاه پاسداران تمام شد.

وی با اشاره به علل تحریم سپاه توسط آمریکا اظهار داشت: علت اینکه آمریکا سپاه پاسداران را تروریست اعلام کرد، این است که ایران بنای یک همکاری واقعی منطقه‌ای را با کشورهای اصلی منطقه گذاشته و ایران، عراق، سوریه، لبنان و فلسطین یک جبهه مقاومت تشکیل داده‌اند و هرجا مشکلی پیش می‌آید، به عنوان ید واحد عمل می‌کنند. این در حالی است که هیچ یک از همکاری‌های بین‌المللی چنین قوتی ندارد.

رئیس هیئت مؤسس و هیئت امنای دانشگاه آزاد اسلامی تاکید کرد: جمهوری اسلامی ایران همکاری‌های منطقه را مبتنی بر همکاری و همیاری ملت‌های منطقه و کشورهایی که حکومت آن نماینده ملت آن است، بنا نهاده است، به همین دلیل زمانی که آمریکا کشورها را تهدید کرد که اگر سپاه را تحریم نکنند، با آنها برخورد می‌کند، رئیس‌جمهور و دیگر مسئولان عراقی اعلام کردند که از این تحریم‌ها تبعیت نمی‌کنند.

ولایتی با بیان اینکه عدم سقوط بغداد و دمشق در مرحله اول با مشارکت مردم این کشورها و در مرحله بعد با حمایت ایران محقق شد، گفت: اگر کمک ایران به مجاهدان عراقی نبود، معلوم نبود چه سرنوشتی برای بغداد رقم می‌خورد. امیدواریم در آینده دیگر کشورهای اسلامی هم به همکاری واقعی میان کشورهای اسلامی که هسته اصلی امت اسلامی خواهد بود، بپیوندند و دامنه این همکاری هر روز گسترده‌تر شود.

وی خاطرنشان کرد: واقعیت این است که آنها کاری کردند که در نهایت به نفع ایران و انسجام ملی است و حمایت عامه مردم از سپاه و سیل ویرانگری که موجب شد مردم از همه اقشار مانند دوران جنگ تحمیلی دوشادوش یکدیگر قرار گیرند، باعث می‌شود آمریکایی‌ها که در اتاق شیشه‌ای خود نشسته‌اند و به بیرون سنگ پرتاب می‌کنند، بدانند که اگر یک سنگ بزنند، ده سنگ خواهند خورد.Source link

مطالب مرتبط

رشته هایی که بازار شغلی مناسبی ندارند حذف…

[ad_1] به گزارش خبرنگار مهر، منصور غلامی امروز در جمع خبرنگاران گفت: برای آنکه بتوانیم…


منتشر شده در ۲۶ فروردین ۱۳۹۸ 0 دیدگاه

تعویق ۳آزمون‌ کشوری علوم پزشکی برای کمک به…

[ad_1] به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از وزارت بهداشت، در اولین نشست شورای مدیران…


منتشر شده در ۲۱ فروردین ۱۳۹۸ 0 دیدگاه

برنامه‌های سال جدید و عملکرد سال گذشته وزارت…

[ad_1] به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از وزارت علوم، عملکرد سال ۱۳۹۷ وزارتخانه‌های علوم،…


منتشر شده در ۲۱ فروردین ۱۳۹۸ 0 دیدگاه

پاسخ وزیر علوم به درخواست مردم برای تعویق…

[ad_1] به گزارش خبرنگار گروه علمی و دانشگاهی خبرگزاری فارس، کمپین درخواست تعویق کنکور سراسری…


منتشر شده در ۲۹ فروردین ۱۳۹۸ 0 دیدگاه

برنامه زمانی جدید آزمون های کشوری سال ۹۸…

[ad_1] به گزارش خبرنگار مهر، با توجه به مصوبه شورای سنجش و پذیرش دانشجو زمان…


منتشر شده در ۲۵ فروردین ۱۳۹۸ 0 دیدگاه

ایران رتبه نخست کشور‌های اسلامی در تولید علم…

[ad_1] به گزارش خبرنگار گروه علمی و دانشگاهی خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه علمی «WOS»،…


منتشر شده در ۲۷ فروردین ۱۳۹۸ 0 دیدگاه

فراخوان جذب هیئت علمی وزارت بهداشت در انتظار…

[ad_1] دکتر سیدعلی حسینی در گفتگو با خبرنگار مهر افزود: فراخوان جذب هیئت علمی وزارت…


منتشر شده در ۲۸ فروردین ۱۳۹۸ 0 دیدگاه

ممنوعیت پذیرش دانشجوی دکتری در رشته های فاقد…

[ad_1] به گزارش خبرنگار مهر، بر اساس آئین نامه راه اندازی و ارزشیابی دوره‌های دکتری…


منتشر شده در ۲۵ فروردین ۱۳۹۸ 0 دیدگاه

دیدگاه بگذارید

avatar
  اشتراک  
اطلاع از

اخبار پربازدید

اخبار برگزیده
جدیدترین خبرها

طراحی شده توسط تیم برنامه نویسی پرو پی اچ پی - 30 آبان 1397